Леся Зeліско

автор статті

Якщо розібрати художній твір — наприклад живописне полотно — як математичну задачу чи кулінарний шедевр на складники, то знаєте, що отримаємо? Лінії, форми та колір. У цій статті ми продовжимо тему  кольорів у мистецтві і в центрі нашої уваги — блакитний. Барва неба, що символізує мрії, меланхолію, людську душу, а також справедливість та лояльність.

БЛАКИТНИЙ.

Минула стаття була про зелений колір, що заспокоював, а що робить блакитний? Він знижує напругу, випромінює надійність та розширює простір.

Неіл Геліард

У МИСТЕЦТВІ Є БАГАТО ПРЕКРАСНИХ КАРТИН З АКЦЕНТОВАНОЮ БЛАКИТНОЮ ГАМОЮ, МИ РОЗГЛЯНЕМО ЇХ У ЦІЙ СТАТТІ.

Пабло Пікассо та його Блакитний Період.

Почнемо із Пабло Пікассо, адже у цього іспанського художника є цілий період творчості під назвою блакитний. Його пов’язують із смертю близького друга митця Карлоса Касагемаса — художника та поета. Сам Пікассо пізніше сказав: “Я почав малювати блакитним, коли дізнався про смерть Касагемаса”.

Картини “блакитного періоду” втілюють сум, меланхолію та скорботу. Перегляньте ці полотна та скажіть, чи навіюють вони вам сум?

Едгар Дега “Блакитні танцівниці”

Французький імпресіоніст Едгар Дега теж любив блакитний колір і малювати танцівниць. Балерини у нього і танцюють, і готуються до виступів, розмовляють. Гляньте на його картину “Блакитні танцівниці”, що належить до останнього періоду творчості митця. Блакитний колір тут уособлює красу, тендітність та ніжність.

Девіда Гокні “Портрет митця (Басейн з двома фігурами)”.

У англійського художника Девіда Гокні блакитним кольором зображена вода. Звісно, скажете ви, вода і небо — ось що усі малюють блакитним. А тепер уважно роздивіться полотно “Портрет митця (Басейн з двома фігурами)”. І знайте, що Гокні спочатку сфотографував потрібний йому сюжет, а потім два тижні 18 годин на день працював над картиною. Уявіть тільки! Ось тут можете переглянути відео про цю роботу та прочитати більше про історію створення.

Джеймс Вістлер “Ноктюрн у блакитному та срібному — Челсі”.

Про те, що кольори у мистецтві можуть навіювати глядачеві певні стани ми знаємо. А про те, що живопис можна поєднати з музикою? Гляньте на полотно американського художника Джеймса Вістлера “Ноктюрн у блакитному та срібному — Челсі”, адже з музикою тут пов’язана не тільки назва, а й те, що, як вважають критики, колірна гама картини тут відповідає звукам у музиці, що дозволяє майже “чути” полотно.

Так, воно створене у відтінках блакитного і синього кольору, чи відчуваєте ви заспокоєння, коли розглядаєте картину? До речі, робота створена під впливом східного мистецтва, що можна помітити, як у виборі гами, ліній, так і у своєрідному підписі.

Жан-Луї Форен “Залаштунки — Симфонія у блакитному”.

Продовжимо тему музики разом із французьким імпресіоністом Жаном-Луї Фореном. Одна з його робіт має назву “Залаштунки — Симфонія у блакитному”. У ній переважає саме блакитний колір, адже ним зображено і тло, і легко означено сукні танцівниць, і тіні чи відблиски на підлозі.

А про українських імпресіоністів можете почитати в іншій нашій статті, може, і у них є блакитні роботи?

Перегляньте ще кілька робіт у блакитному кольорі та діліться враженнями. А ще ви можете почитати про символіку кольору тут.

Kim Byungkwan “PHANTASM_10”

Франц Марк “Блакитний кінь”

Крістіан Шлое

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

1 Коментар

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *