Молодим письменникам необхідні нові емоції та враження, щоб приступити до роботи зі свіжими силами. Джерелом нових ідей для мене став арт-семінар “КУСТ”. П’ять днів цього літературного інтенсиву у Рівному залишили по собі емоції, бажання творити та вдячність до людей. Проте почнемо спочатку.

Леся Зeліско

автор статті

Навіщо взагалі творчим людям подібні заходи? На це відповість порада:

Порада №1: Створюйте навколо себе літературне середовище. 

Творча особистість мусить залишатися в тонусі, особливо це актуально молодим письменникам. Бути в курсі літературних подій, новинок, актуальних книг. Адже це мусить стати його “професійним” середовищем. Арт-семінар дає таку можливість, адже крім початківців є змога познайомитися із людьми, що давно у літературному процесі.

Порада №2: Шукайте друзів.

Так, ця порада схожа на попередню, але вона ще важливіша. Адже друзі-письменники можуть надихати, допомагати, з ними завжди можна обговорити ті ж літературні новинки чи філософські погляди. “КУСТ” подарував мені таких людей і я безмежно щаслива, що ми змогли зблизитися і створити прекрасне коло спілкування, тепла і взаєморозуміння.

Порада №3: Пишіть кожен день!

Може, це банально, але письменник без практики легко стане графоманом. Тому він мусить завжди прагнути до більшого, розвиватися, вчитися новому, пізнавати та пробувати незвичні для себе жанри, експериментувати. Можна вести щоденник, наприклад. Записувати власні спостереження, сни, вдалі речення чи художні образи, просто описувати свій ранок чи пейзаж за вікном. Про це часто говорили різні лектори, що ще раз підтверджує дієвість поради.

Порада №4: Подорожуйте!

Я розумію, що порада підходить майже всім, і молодим письменникам також, адже нові враження дуже важливі. Не обов’язково писати про кожне відвідане місто, але бачити, як живуть інші люди, дізнаватися щось нове про культуру та побут, надзвичайно надихає! “КУСТ” виконав і цю пораду, адже програма була дуже насичена: ми їздили у Дубно, Острог та урочище Гурби. Милувалися Дубенським замком і лякалися у підземеллях Острозької академії. 

Порада №5: Шукайте власний стиль.

Вона одна з найважливіших. Адже, перебуваючи серед таких різних людей, вчишся розуміти, що мати власний стиль — необхідно для письменника. Всі різні, всі цікаві, але кожен сам формує свою мову, стиль, вибирає улюблені жанри. Це так важливо молодим письменникам — знайти свою стихію, порушити правила, створити щось нове!

А у вас є подібні спогади? Що дає вам натхнення творити?

Редактор: Марта Троцюк

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *