СУТНІСТЬ
виставка Тараса Гайди

21 червня у львівському арт-просторі SOVA SPACE був презентований персональний проект київського художника Тараса Гайди «Сутність». Це вже другий проект автора, який мали змогу побачити львів’яни: у 2019 році відбулася перша персональна виставка художника під назвою «Мімікрія». В проекті «Сутність» автор продовжує розвивати притаманні його творчості теми, проте нині виходить на більш чуттєвий рівень в питаннях дослідження самоідентифікації та самовтілення.

 

Новий проект Тараса є дослідженням власного Я, зануренням у глибини підсвідомості. Завдяки інтуїтивному мисленню автор зображує ситуації та образи, рефлексуючи на пережиті емоції, відчуття та сценарії власних життєвих подій. Часто людина стає заручником пережитого досвіду, постійно повертаючись до нього,  картаючи себе або ж ностальгуючи,  подумки переживаючи його знову і знову. 

 

Навіть у дорослому віці, ми знаходимось в процесі безперервного пошуку комфортного емоційного кокону, який би захистив та відмежував нас від життєвих проблем і навантаження хоча б на деякий час. В одній з робіт проекту закладено саме такий досвід автора – туга за безтурботним моментом з дитинства, який вислизнув як сонячний зайчик, проте залишив у підсвідомості незгладимий слід. В інших художник втілив щемку тему відчуження та шлях до самовтілення, намагання відмежувати власне Я від Я колективного, вивільнити свою сутність.


Організатори:
Gallery 101, Dasha Bilenko artblog, Young Blood.

Куратори: Марта Троцюк та Дар’я Біленко

Локація: SOVA Space 

Тарас Гайда

ТАРАС ГАЙДА
автор проекту 

«Інколи я дуже прагну закритися в собі та загубитися в процесі проживання власних досвідів і стати лише байдужим свідком стрімкого потоку буття.  Проте, я ніколи не втечу від самого себе, і це, мабуть, одна з неосяжних та безкінечних матерій для трансформації мого досвіду в творчу енергію – так народжуються мої роботи, в яких багато підсвідомого і особистого».

INSTAGRAM     FACEBOOK

Даша Біленко

ДАР’Я БІЛЕНКО
кураторка проекту 

«Для мене це вже друга кураторська співпраця з Тарасом – я з великим інтересом спостерігаю за його творчим розвитком та трансформаціями. Для мене, як для куратора, дуже важливо знаходитись у стані симбіозу з митцем – мати один творчий подих на двох. Мені дуже імпонують ідеї, які Тарас піднімає в своїх роботах: дослідження власного Я, пошук шляху до розуміння власних емоційних глибин, синергія фізичного та емоційного. Мені би хотілось, щоб між глядачем та роботами виник зв’язок, адже  в проект закладено багато особистого досвіду митця та емоційних вібрацій, які здатні спонукати замислитись про нашу особистісну мімікрію, якій ми інколи не надаємо належної уваги». 

INSTAGRAM     FACEBOOK

Марта Троцюк

МАРТА ТРОЦЮК
кураторка проекту 

«Тема самовтілення у роботах Тараса Гайди має надзвичайно особистісний характер але, водночас, розгалуженою сіткою зв’язків сягає загальнолюдських глибинних процесів пізнання. Дерева, які автор так часто зображує, є символом свідомого прагнення заземлення, укорінення власної сутності у живильному ґрунті приналежності. Домінантні кольори подразнюють своєю контрастністю, на монохромному зображенні проступають золоті та багряні акценти, які знову нас повертають до теми відмежування власного Я, водночас через страждання та просвітлення — незмінні складові особистісного росту». 

INSTAGRAM     FACEBOOK

ЗМІ

Chernozem

МІТЄЦ

GALNET

In-Art

Інші проекти

0 коментарів