Кураторська осіння підбірка 

Українського мистецтва від Марти Троцюк

У цій підбірці мистецтва я вирішила обрати твори, які б передавали настрій осінньої ностальгії з легкою міфологізацією реальності, як це у своїй поезії робив Антонич. Тут немає технічних обмежень, тому представлені різноманітні жанри та стилі. Мій вибір базується на особистому внутрішньому чутті сьогодення, те що витає зараз в повітрі разом з осіннім листям: боротьба, надія, пристрасть, передчуття.

“Пʼять крил зорі і змислів пʼять  у людськім тілі, і ліжко – човен мрій, трагедій, сподівання”.

– Антонич “З зелених думок одного лиса”

Marta Trotsiuk

Марта Троцюк

Кураторка, артменеджерка, галеристка.
Амбасадорка Українського сучасного мистецтва.

Щонайменше пів року у рік, і так 5 років поспіль, я мандрую світом досліджуючи мистецтво та культуру у різних куточках нашої планети та знайомлячи з Українським сучасним мистецтвом всіх хто мені попадається на шляху. У час війни росії проти України я ще активніше зосередила свою діяльність на культурній дипломатії, працюючи здебільшого над міжнародними проєктами. Та великою частиною моєї уваги все ж володіє Український контекст, той безмежний мистецький потенціал, який хочеться розкривати для себе і ділитися на широку аудиторію.

 

Слово кураторки

Коли була малою, я не мала багато іграшок, їх мені заміняла уява. Так у мене з’явилося безліч вигаданих казок, ляльок з кукурудзи й дитячих ритуалів. Зараз доросла реальність намагається зробити всі процеси в житті прагматичними та механічними, тож я віднаходжу в собі тут вигадливу дівчинку. Зі стійкої осені й тривожності, новин війни та планів які міняються щомиті, незважаючи ні на що, як і безліч людей на нашій планеті, я все ще маю сни, про щось мрію, про щось фантазую. Думаю кожен з нас, хоч інколи, хоче відчути себе безтурботнішим, сміливим та легким.

У цій кураторській підбірці, яка вийшла дуже персональною, я ділюся атмосферою та відчуттями осені в Україні, дещо міфологізованим, пропущеним через призму уяви. Можливо вона буде вам близькою, де б ви не були.

Тут ви знайдете: абстрактні колірні роботи Володимира Ульянова та Людмили Богуславської, графіку та друки Олени Грозовської, Марії Мотики, Юрія Смольського, Альбіни Ялози, текстильні, тактильні роботи Ярослави Ткачук, вигадливі колажі Ольги Зеро, скульптуру Ганни Друль і Ольги Пильник, магнетичні, великі полотна Наталії Русецької та Вадима Панченка, вигадливі яскраві твори Ірини Забродської.

Нещодавно мені подарували Антологію Української поезії XX століття, де я наново відрила для себе Антонича. Його твори надихали мене у роботі над цією добіркою, тож ділюся з вами також деякими цитатами.

“…О! Серце мріє вирватись із лона тяжкої дійсності, із буднів грунту в безкрає небо, в соколів околи…..

– Антонич “Ракета”

“…І не пече полудня жар палкий, лиш тиша має там безмежну владу, й не дасть шаліти хижому торнаду, й мовчанням шепотить німі казки…“.

– Антонич “Стратосфера”

Всі роботи відібрані мною ретельно та доступні для придбання. Якщо вас зацікавив автор, окремий його твір або ви хотіли б дослідити більше, я тут для вас, готова бути вашою провідницею в Українське сучасне мистецтво.