Рефреймінг: серія еко-муралів.

Відома українсько-чеська мисткиня Маріко Гельман, в колаборації з “Gallery 101”, створили серію еко-муралів. Завдяки новим технологіям та глибокому візуальному посилу вони стали закликом до роздумів та виявом любові до міста.

Художниця випробувала у Львові нову технологію спеціальних стікерів, що є цивілізованою альтернативою малюнкам на фасадах будівель. Жодних правопорушень, лише сучасне мистецтво назагал. Нові мурали можна побачити у старій частині Львова, та влаштувати собі Art Walk, квест ними (нижче додаємо карту).

“Ми хочемо показати, що шанобливе ставлення до пам’яток архітектури можна поєднати з провокативними зображеннями, які змусять замислюватися, формулювати власну позицію” – каже Маріко про мурали.

Мисткиня переймається відсутністю сучасного мистецтва у міському середовищі культурної столиці. Неповороткий, інертний, застряглий в умовностях соціум Львів, потребує струсу, оновлення та набуття здатності вести діалог з містянами.

Мурали своїм візуальним наративом ставлять глядачам різні питання:
⚈ Чи є традицією трухляві догми, за якими залишилася лише порожнеча? 
⚈ Чи є зоною комфорту непролазне, консервативне невігластво? 
⚈ Чи є принципами безпідставний ретроградний снобізм? 
⚈ Чи можемо ми звільнити для вільнодумства бодай клаптик старовинної архітектури, що безжально поцяцькована строкатою рекламою?

! Створення цих муралів  це не зміна культурної айдентики міста, а розширення межі людського самосприйняття, допомога у визначенні свого місця у соціумі. 

Маріко Гельман, разом з “Gallery 101”, у художній спосіб пропонують розрихлити ґрунт для вразливих саджанців критичного мислення. Вони вірять в успіх свого задуму та очікують, що незабаром тінисті крони індивідуальності, ряснітимуть плодами ідей, зрілими для втілення!

Авторка не має на меті осуд чи кпини. Мисткиня вирішила голосно сказати про вищезгадану проблематику засобами, які на її думку, є найбільш влучними та ефективними.

artist talk та кураторська екскурсія

NEVER ENOUGH

Мені ніколи не достатньо! Ні як художнику, ні як людині. Недостатньо сенсів, недостатньо знання, недостатньо психічної площини, щоб вмістити туди складні взаємозв’язки між явищами світу. Тому я ніколи не зупинюсь, поки здатна дихати і йти.”

ІЛОН

“Хто найбільш критично ставиться до появи будь-яких альтернатив?” 

СЛАВА ІСУ!

“Любіть ближнього свого, як самого себе” – говорять сторінки писання, “свічки з інших церков ставити не рекомендовано” – говорить стікер на церковній касі.

BACK TO HEAVEN

Ми прийшли віддати тобі твій плід пізнання. З нього навіть не вийшла пристойна шарлотка – воно принесло нам здатність мислити, і ми використали її по-своєму. Ми повернулися зі зброєю – ми зламаємо запечатані ворота і влаштуємо жнива в раю”

ЩАСТЯ ЗДОРОВ’Я

“Які ассоціації виникають при словосполученні? Весілля? День народження? Афективний стан, де відключається критичне мислення і починається тунельний зір”

КУРАТОРСКИЙ СОВЕТ

“Цей ескіз було створено як жарт-гротеск 2 роки тому”

БОРІТЕСЯ, ПОБОРЕТЕ

“Девіз “борітеся поборете” найчастіше ми чуємо в площині політично-соціального дискурсу, але чи ця ж риторика не може бути вживана в рамках будь-якого формату стосунків?”

ДЗИГА  Bob Basset     Dmitry Komissarenko

БАЛАДА ПРО ЛЮБОВ

Ми перебуваємо у фантазіях про власну значущість для інших людей. Так само інверсно: наші партнери переоцінюють власну значущість для нас. Баллада про любов – це про самозаглиблення, коли вже не помічаєш оточуючі контролюючі об’єкти, не потребуєш зовнішньої оцінки та остаточно звільнюєшся від об’єктзалежності”
Робота вперше була представлена в грудні 2018 в галереї “Карась”

Квест еко-муралами

Використовуючи нашу карту ви можете пройтися еко-муралами та подивитися на них у контексті міста. З часом вони все більше розчиняються, поглинаються, отримують шрами і “доповнення” та врешті зникнуть. Тож не зволікайте! Знаходьте мурали (мітки приблизні, щоб додати трохи загадки), тегайте #gallery101ua та #Mariko.Gelman у соц.мережах, і ми додамо ваші фото до цієї сторінки.

Нижче приклади “життя” та трансформації зображень.

Як це було

Маріко Гельман та Марта Троцюк (Gallery 101) зняли відео під час роботи над муралами.

Ніч, старий Львів і дві маленькі дівчини з відром ПВА.

Особлива вдячність:

Алекс Заклецький       Лада Антомонова

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА КАНАЛ "БЛОГ СЕРИЙНОГО ХУДОЖНИКА"

0 коментарів