ЗАЧІПАЄ:
виставка, перформанс, artist talk, відкриті інтерв’ю та арт-вечір.

Марта Троцюк

Алекс Заклецький

Міждисциплінарний мистецький проект “ЗаЧіпає”

В сучасному динамічному суспільстві  агресія до того, що незрозуміле та неможливо швидко перевірити, є поширеною реакцією. Це стосується і сучасного мистецтва. Можна багато говорити про нестачу візуальної/мистецької освіти, та ми стаємо на захист глядача. Адже так само, як про недосвідченість глядача, можна  говорити і про дистанціювання митця чи куратора.

Зрозуміти візуальне вираження ідеї в сучасному мистецтві часто неможливо без тексту. Текстовий опис у більшості випадків відштовхує від прочитання. Складне вираження думок наповнене безліччю «спеціальних» термінів і «замудрених» зворотів не призначених для «невтаємниченого» у містерію сучасного мистецтва. Так само і арт-простори культивують ауру селективності, привілейованості, як розкішні вітрини дорогих магазинів вселяють ніяковість. 

Ми хочемо забрати момент страху, напруження та незручності перед мистецьким твором. Без очікувань, лише твоє рефлекторне сприйняття, зачіпає чи ні і якщо так, тоді ми пропонуємо діалог. 

Ми звертаємося до первинної рефлекторної реакції на візуальний контент, коли мистецтво не захаращене термінами та складно написаними концептами а напряму взаємодіє із глядачем, зачіпає його спочатку на підсвідомому рівні та викликає внутрішній діалог.

Куратори: Марта Троцюк, Алекс Заклецький, співкуратори від “Zefirina” Міра Бачкур, Вадим Панченко

Промо-ролик події

Виставка – Перформанс – Artist Talk – Відкрите інтерв’ю – Мистецький вечір

15 – 19 травня 2019 р.
Мистецький простір Zefirina, вул. Заводська 31, Львів

«ЗаЧіпає» – це ряд мистецьких заходів, експозиція та перформанс, що триватиме 5 днів. Другий проект-резиденція “Gallery 101” в колаборації з мистецьким простором ”Zefirina”.

Участь у виставці взяли шестеро молодих, талановитих митців зі Львова (Ірина Ковальчук, Єлизавета Жданова, Вадим Панченко, Анна Варшавська, Мирослава Бачкур, Богдана Пацюк) та гість з Праги Маріко Гельман, що представила новий проект-перформанс “Деконтамінація”, який піднімає тему візуального наративу Японія-Україна (Фукусіма-Чорнобиль), як акт протесту, акт заклику.

В межах програми спрямованої на популяризацію сучасного мистецтва у Львові та налагодження ефективної комунікації між художником та глядачем ми розробили низку мистецьких подій.

Локацією є альтернативний мистецький простір «Зефіріна» на заводі Рема, який за своєю моделлю нагадує Берлінські мистецькі  ініціативи.

Художники

Маріко Гельман

Анна Варшавська

Богдана Пацюк

Мирослава Бачкур 

Ірина Ковальчук

Єлизавета Жданова

Вадим Панченко

Організатори
Мистецький проект “Gallery 101”
Арт-простір “Zefirina”

Партнери:
Апартаменти у центрі Львова – inn.lviv.ua
PAVA. Ukrainian Vine

Куратори експозиції: Марта Троцюк, Алекс Заклецький, Міра Бачкур, Вадим Панченко
Куратори перформансу: Алекс Заклецький, Марта Троцюк
Логістика та PR: Христина Пшик, Христина Кропивницька
Музичний перформанс (арт-вечірка): Michael Balog (Manu) та Ivanka Tarnavska
Звук (перформанс): Остап Гірняк (Katedra)
Дизайн афіш: Ірина Ковальчук
Відео: Настя Грем
Фото: Спалах Моментів, Алекс Заклецький

Художники:
Маріко Гельман
Ірина Ковальчук
Єлизавета Жданова
Вадим Панченко
Анна Варшавська
Мирослава Бачкур
Богдана Пацюк

Тут ви можете знайти

0 коментарів