Марта Троцюк

автор статті

Як у засновниці проекту Gallery 101, моєю метою було сповна дослідити мистецтво в Австралії. У цій статті ви знайдете короткий огляд двох арт-просторів Мельбурну, аналіз відмінностей музеїв Австралії від колег у Америці та Європі, а також історію про місцевих аборигенів та їхню роль у мистецтві.

Подкаст.
Спеціально для аудіалів 🙂

#1 The National Gallery of Victoria (NGV) 

Є найстарішою та найбільш відвідуваною галереєю Австралії. Музей заснований у 1861 р, його колекція нараховує понад 70 000 робіт, що охоплюють 1000 років історії, безліч напрямків мистецтва, дисциплін та стилів.
 
Сама інституція поділяється на 2 частини з двома різними локаціями у центрі Мельбурна.

NGV Australia

Експонує австралійську колекцію мистецтва та включає мистецтво аборигенів, австралійське колоніальне мистецтво, австралійський імпресіонізм 20-го століття та сучасне австралійське мистецтво.

NGV international
 
Міжнародна колекція мистецтв NGV охоплює європейське і міжнародне мистецтво та включає твори Берніні, Сезанна, Далі, Дега, Ель Греко, Мане, Модільяні, Моне, Пікассо, Рембрандта, Ренуара, Рубенса та інших.

Вхід у музей абсолютно безкоштовний, винятком є тільки гостьові виставки. Під час мого візиту у NGV international проходила експозиція Кіта Харінга та Жана Мішеля Баскії, а також скульптурні інсталяції Браяна Доннелі (KAWS).

Найпопулярніша галерея Австралії пропонує не тільки переглянути свою дивовижний колекцію, але й доєднатися до безкоштовних екскурсій (яких є кілька на день), взяти участь в одному з воркшопів, відвідати бібліотеку, кав’ярню, а також познайомити свою дитину з мистецтвом за допомогою спеціально розроблених програм.

#2 The Australian Centre for Contemporary Art (ACCA)
 
Наша місія полягає в тому, щоб робити мистецтво по-різному — кинути виклик, з’єднатись і резонувати… Місце для спілкування із сучасним мистецтвом, майданчик для художників та центр обміну ідеями задля відображення та стимулювання позитивних змін в людях” – ось що написано на сайті центру.

Експозиція, яку мені пощастило відвідати, була справді незвичною. Поєднання синтетичного звукового ряду зі сміливими інсталяціями та комп’ютерною графікою візуалізації, плазма з під’єднаним плейстейшн та можливістю управляти головним героєм, який був спеціально створений для експозиції нових медіа. Все це мало атмосферу великого експерименту, нового технологічного етапу мистецтва.

У мистецькому центрі є спеціальні щорічні активності, серії лекцій та програми професійного навчання для вчителів. У холі можна скуштувати добру каву та купити книги на мистецьку тематику і каталоги раніше експонованих проектів. Сама будівля та територія музею, на мою думку, також є витвором ідеально прорахованої й майстерно реалізованої творчої ідеї.
Чим вирізняються найкращі галереї та мистецькі музеї Австралії.
 
Безкоштовний вхід абсолютно на всі експозиції, винятком є тільки гостьові виставки, та деякі активності – ось що мене приємно здивувало у музеях Австралії. У кожному мистецькому закладі, на рецепції, я знаходила брошури з насиченою програмою лекції, майстер-класів, спеціальних екскурсії, активностей для дітей.
 
Також дуже популярною є так звана «Ніч у музеї», коли заклад працює довше ніж зазвичай. Така подія відбувається раз у тиждень та має розширену програму. Наприклад, вам може пощастити поспілкуватися з митцем чи куратором за келихом вина.

Поважного розміру дошки подяки спонсорам та меценатам музею, буклети з пропозицією стати членом музею з річною підпискою, а також залюднене кафе і магазин сувенірів — ось де головний дохід закладу, що робить можливим безкоштовний вхід для відвідувачів.

Аборигени та мистецтво в Австралії.
 
Дуже цікавою особливістю всіх мистецьких просторів Австралії є те, що у буклетах, при вході на сайт, в оголошеннях з гучномовців та перед екскурсіями, всюди висловлюють повагу аборигенам, тим хто населяв континент до появи колоністів. Також безпрецедентною подією у мистецтві Австралії цього року стало призначення аборигена головним куратором відомої мистецької Сіднейської Бієнале. Про це я обов’язково напишу наступних статтях.
 

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

4 коментарі

  1. Ганна

    Цікаво, дякую. Маю подібний досвід тільки у європейських галереях

    Відповісти
    • Троцюк Марта

      Дякую вам за схвальний відгук. Хоча мистецькі простори по своїй суті схожі у всіх країнах та все ж є відмінності. Мені дуже цікаво їх досліджувати))

      Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *