Не Клімтом єдиним: поцілунки у мистецтві

Леся Зeліско

автор статті

Душа прагне теплих почуттів навіть у найлютіші морози! Але ж, друзі, не будьте надто сентиментальними – каже ваш розум, а серце співає: будьте!

Мистецтво теж романтичне! Тільки подумайте: закохані художники, що підносили своїх муз, ніжні почуття на полотнах, янголи, троянди, серця! І спеціально для вас підбірка найромантичніших полотен із поцілунками, як то кажуть, не Клімтом єдиним!

Почнемо із сучасного художника Рона Хікса, що творить свої полотна у імпресіоністичній манері. Найчастіше він зображує людей у буденних обставинах: у кафе, на вулиці, на мосту. Він дуже майстерно передає красу людських почуттів, миттєвість, ніжність закоханих поглядів. Суцільна романтика!

Сам митець казав: “Я бачу речі дуже абстрактно, тому думаю про себе, як про митця, що бачить форму, значення, краї та текстуру. Мені подобається романтизувати життя…” І це помічає кожен, неможливо не захопитися хоча б його серією картин під назвою “Romance”.  Люди справжні у своїх почуттях, палітра полотен пастельна, подекуди темна, сіра, герої його картин настільки правдоподібні, що здається почнуть рухатися за мить!

Одна з найчуттєвіших робіт – “Вкрадений поцілунок”, гляньте самі: чоловік от-от поцілує дівчину, а може він щойно її поцілував, скільки ніжності у цій картині, непересічності, можна навіть сказати, що Рону Хіксу вдалося передати те, що не можна описати словами, чи не так?

Наступний поцілунок для вас від українського художника-авангардиста Всеволода Максимовича. Юнак належав до богемної, як ми б тепер сказали, тусовки і навіть зіграв молодого поета у фільмі “Драма в кабаре футуристів №13”, його життя було коротким і яскравим, про це свідчать і його картини, де переважають античні мотиви.

У полотнах помітний вплив Клімта і Врубеля, але придивіться, хіба вас не зачаровує його Поцілунок”? Хіба тут зображена не безкінечність почуттів, що заворожує і кличе все далі?..

А після модерну хочеться знову поринути у романтизм! Італійський романтизм від Франческо Гаєса подарував нам чуттєву картину із алюзією на найвідоміших закоханих – Ромео і Джульєтту. Це “Поцілунок”, полотно, що настільки полюбилося прихильникам творчості Гаєса, що художник створив три його копії!

Дивлячись на картину, можна придумати цілу історію про таємне побачення молодих людей, про раптовий, може, прощальний поцілунок, про суворих батьків і заборонене кохання. А ви теж дивіться, може, вигадаєте свою історію?

Справжні почуття дають закоханим крила, щоб відірватись від землі і піднятись над буденністю. Саме так можна сказати і про героїв картини “День народження” авангардиста Марка Шагала. Натхненна жінка із квітами у руках піднімається над землею! Її коханий обдаровує іменинницю вітальним поцілунком, поцілунком справжньої любові. Пара щаслива, а глядачі можуть порозглядати не тільки закоханих, а й цікавий інтер’єр маленької кімнатки. Правда, цікаво?

А ось вам ще більше поцілунків! Кохайте і не забувайте про мистецтво, в ньому можна знайти всі відповіді, ну, майже всі!

Едвард Мунк “Поцілунок”

Жан Оноре Фрагонар “Поцілунок крадькома”

Рене Магрітт “Закохані”

Анрі де Тулуз-Лотрек “У ліжку: поцілунок”

Романтично, чи не так?
Скоро День Валентина і ми маємо для вас чудову ідею подарунку!

Перейдіть за лінком та дізнайтеся про Майстер Клас, який обов’язково сподобається вашій коханій людині.

6 коментарів

  1. Христина

    Оо, цікава стаття! Плюс в додаток – подарунок до дня св. Валентина! Дуже вчасно))) уже бронюю місце) дякую

    Відповісти
    • Gallery 101

      Дякуємо! Це нас дуже тішить! Чекаємо на вас 🙂

      Відповісти
  2. Іван

    Мене поглинула стаття так, що я вирішив прокоментувати! Це круто, коли мистецтво можна доступно описати та показати для пересічного читача. Я в захваті!

    Відповісти
  3. Олена

    Як на мене дуже вдала стаття! Оригінальна ідея, справді доречна до свята. Цікаво було побачити вияв любові у живописі.

    Відповісти
  4. Анонім

    Море задоволення від прочитаного, велике дякую, Олесичко)

    Відповісти
  5. Станіслава

    Дуже дякую за статтю! Цікаво було поглянути на різноманітні картини у різних стилях! Так рідко є нагода справді пдумливо вдивитися у витвори мистецтва 🙂

    Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *