книги про мистецтво

Марта Троцюк

автор статті

Три книги про мистецтво, які ми рекомендуємо прочитати цієї осені.

Про артдилерів та артринок, розповіді про дитинство та перформанси Марини Абрамович, глузливо про копірайт та авторське право —  все це у новому подкасті.

Марта Троцюк ділиться своїми улюбленими уривками з книг, зачитуючи та коментуючи їх для вас.

Дякуємо видавництву ArtHuss за можливість читати якісні книги про мистецтво українською мовою.

Для зручного прослуховування оберіть одну з платформ

подкаст про мистецтво
подкаст про мистецтво
подкаст про мистецтво

У подкасті:

  •  Копірайт та авторські права — провокативне дослідження складної теми
  •  Що можна легально робити із зображенням Мони Лізи
  •  Формула розрахунку терміну дії авторського права
  •  Що таке “авторське право” та “авторське ліво”
  •  Де у світі найбільше скупчення митців
  •  Уривки зі спогадів Марини Абрамович про своє дитинство
  •  Роман “Ідіот” та одкровення щодо “чистого знання”
  •  Помилки надзвичайно важливі. Про депресії та повернення до життя
  •  Зустріч з незвіданим: Колумб і вчинок, сміливіший за політ на місяць
  •  Про стан свідомості Ван Гога та відомий перформанс “Митець присутній”
  •  Маніфест життя митця від Марини Абрамович
  •  В чому полягає стратегія артдилера “Розвідка слуг”
  •  Як висловлювався Марсель Дюшан про артдилерів
  •  Нетрадиційне використання мистецьких творів
  •  Мистецтво, як нова релігія
  •  Ким були відомі артдилери перед кар’єрою у мистецтві
книги про мистецтво
 
 
Невже в мистецтві досі можна створити щось оригінальне? Чи справді найвидатніші митці минулих епох безсоромно копіювали одне одного? В який момент копія перетворюється на самостійне мистецьке висловлювання? Коли підробка стає оригіналом, і що каже про всі ці тонкі матерії закон?
Роберт Шор дає дотепні відповіді на ці питання та впевнено прокладає шлях заплутаними стежками фактів і цікавих історій, розповідаючи, який зв’язок між Адамом і Аполлоном Бельведерським, як Альбрехт Дюрер обзивав піратів-копіювальників, і що таке крива Міккі Мауса.
«Благай, кради і позичай» – це провокативне дослідження складної теми, яка, безперечно, ставатиме дедалі актуальніша й важливіша.
книги про мистецтво
книги про мистецтво
 
 
«Пройти крізь стіни» – український переклад автобіографії зірки сучасного перформансу – Марини Абрамович.
Марина Абрамович – одна з найвідоміших художниць сьогодення. За нею велика особиста історія, втрати, біль та невпинне розширення меж розуміння людини. Автобіографія може стати не лише ключем до розуміння Марини Абрамович, – а й новітнього мистецтва, історії постсоціалістичних країн і сучасності.
Книжка «Пройти крізь стіни» була опублікована англійською наприкінці 2016 року. Це розповідь про життя найбільш знаної художниці, котра працює в жанрі перформансу, сповнена страху, болю, виснаження, небезпеки та безкомпромісного прагнення розширювати межі емоційних і духовних досвідів.
Переклад українською здійснив письменник і куратор мистецьких проектів Олександр Михед. Дизайн і верстку зробив Микола Ковальчук, провідний спеціаліст у сфері книжкового дизайну та шрифтів.
книги про мистецтво
книги про мистецтво
книги про мистецтво
 
 
«Мистецтво для ХХІ століття — нова релігія. Купувати мистецтво — це як вияв релігійності: тут здійснюється акт віри. Намагання раціоналізувати цей процес шляхом аналізу ціни, заплаченої за видатний мистецький витвір, не має сенсу так само, як застосування наукових пояснень до трансцендентального релігійного досвіду», — пише Філіп Гук у вступі до книжки «Галерея пройдисвітів: Історія мистецтва й арт-дилерів».
Це справді погляд під незвичним кутом — історія становлення професії на межі мистецтва й бізнесу, представники якої склали ціну безцінному й породили новий ринок, де жага до прекрасного в поєднанні з самолюбством і жадобою грошей витворювали чудернацькі сюжети, формували канони й визначали напрями розвитку мистецтва.
Знавці й шанувальники живопису (часом навіть і самі митці), творці міфів і ажіотажу, винахідливі продавці й аферисти, готові до будь-якого ризику, — попри ореол шляхетності й дотичності до високого вони були ще ті пройдисвіти, та інші тут і не втрималися б. Вони майстерно розпалювали самолюбство аристократів і нуворишів, підохочували конкуренцію колекціонерів, робили карколомні кар’єри й заробляли шалені капітали, пишучи правила до однієї з найкрасивіших ігор, у які людство не втомлюється бавитися й досі.
книги про мистецтво
книги про мистецтво

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *