Леся Зeліско

автор статті

Красиві жінки, витончені лінії, цікаве прочитання вже відомих сюжетів — це все відтворювали на своїх полотнах художники-прерафаеліти. Вони бунтарі своєї епохи, що сколихнули художній світ та дали поштовх до нового погляду на мистецтво!

Прерафаелітське братство — група поетів та художників, організована 1848 року в Лондоні. Проіснувало воно трохи довше 10 років і тяжіло до відродження традицій передрафаелівської доби. Прерафаеліти були проти системи академічної освіти та консервативних смаків вікторіанського суспільства. Вони створили маніфест та опублікували його у виданні під назвою “The Germ”.

Художники вважали, що малювати потрібно безпосередньо з натури та ретельно вивчали кольори в природі, яскраво і чітко відтворюючи їх на вологій білій основі. Основною темою полотен були релігійні сюжети, також вони зверталися до соціальних проблем.

Тогочасні критики не дуже добре сприйняли мистецтво прерафаелітів і закидали їм вороже ставлення до академічних законів.

Пропонуємо розглянути кілька художників цього напрямку та їхні твори.

Джон Еверетт Мілле “Офелія”

Данте Габріель Россетті

Засновник братства прерафаелітів, поет і художник.
Періоди його творчості визначаються не художніми особливостями, а натурницями, яких він майстерно зображав на своїх полотнах. Серед них відома Елізабет Сіддал, а також Фанні Корнфорт, Джейн Морріс.

Россетті використовує міфологічні, біблійні та літературні сюжети.
Наприклад, романтична картина “Bocca Baciata”, на якій Россетті зобразив Фанні Корнфорт. У перекладі назва картини означає “Губи після поцілунку”. На звороті написана приказка — “Губи після поцілунку не втрачають свій смак, навпаки, він оновлюється, як місяць”. Можливо, ця фраза із “Декамерону” Джованні Боккаччо.

Ось кілька робіт художника.

Данте Габріель Россетті “Bocca Baciata”

 

Вільям Голман Хант

Художник, співзасновник братства прерафаелітів. Його картини далеко не одразу стали популярними. Провівши два роки на Сході, Хант створює своє найвідоміше полотно “Світло світу”, картину наповнену біблійними символами.

Одного разу він блукав уночі з ліхтарем і знайшов хатинку на фермі. Там, у дворі, він побудував солом’яний навіс і прожив там кілька місяців. А у місячні ночі вивчав освітлення та світлові ефекти, щоб якомога детальніше зобразити сцену із Христом.

Вільям Холман Хант “Світло світу”

Джон Еверетт Мілле

Живописець-прерафаеліт. Раннім роботам художника притаманна значна деталізація. Технічна майстерність Мілле подобалася критикам, тому майже завжди його картини приймали на виставках.

Одне з найвідоміших полотен художника — “Офелія”. Сюжет картини відтворює смерть Офелії з відомого твору Вільяма Шекспіра “Гамлет”.

Щоб більше зануритися у атмосферу Лондона середини 19 століття і пройти цікавий шлях разом із прерафаелітами перегляньте серіал про них “Відчайдушні романтики”, про нього ми згадували у цій статті.

Художники-прерафаеліти, їхні історії життя та мистецтво прекрасні! Воно витончене, деталізоване, романтичне! Надихайтеся чудовими полотнами та дізнавайтеся більше — про художників можна почитати тут!

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *