ЛЕСЯ ЗEЛІСКО

автор статті

Тремтіння світла на обличчі та вуалі нареченої, ніжні дотики нареченого, обмін обручками і заповітне “Так!”. Сьогодні ми поговоримо саме про весілля у мистецтві. Прекрасний, світлий день одруження знайшов своє втілення і на картинах художників. Якими ж вони бачать наречених? Дізнаймося далі.

Почнемо із французького натураліста Паскаля Даньяна-Бувере і його картини “Благословіння молодої пари перед весіллям”. Ми можемо помітити, якою ніжною постає наречена, вона скромна і зворушлива. Навколо зібралися, очевидно, рідні та друзі пари, всі захоплено дивляться на молодих, а накриті білим столи уже чекають весільного бенкету. Атмосфера сцени урочиста і піднесена.

Наступна картина теж випромінює урочистість, проте і тривогу. Це “Заклик до зброї” Едмунда Блера Лейтона, представника французького романтизму. Тут ми бачимо молоду пару, що виходить з церкви, наречена одягнена у середньовічну вінчальну сукню, тому ми можемо здогадатися (і з одягу нареченого теж), що дія відбувається у Середньовіччі — епосі лицарів та прекрасних дам.

Лицар, що прийшов сповістити про загрозу, вносить тривогу у цей світлий день весілля. Зверніть увагу, як усі дивляться на чоловіка. Якщо вас зацікавив цей художник, можете розглянути інші його роботи.

Але весілля у мистецтві можна зобразити по-різному, картина, яку ми розглянемо далі, трохи відрізняється від попередніх, тут немає розкішних суконь, немає гостей, що зібралися привітати молодят.

Це “Невинний шлюб” Жана-Ежена Буланда, французького художника. Тут зображена зовсім юна пара — наречена у вуалі та наречений із квітами на капелюсі. Наречений тримає у руках щось схоже на дитячу колиску. Може, це означає, що пара чекає на поповнення? А сама дія відбувається у полі, біля капусти та розквітлого дерева. Може, цвіт також є символом появи майбутньої дитини, нового життя?

Поговоримо трохи про весільні подарунки. Так, Данте Габріель Росетті на своїй картині “Весілля Святого Георгія та принцеси Сабри”, крім головних героїв — наречених — зображає також і весільний подарунок Святого Георгія своїй нареченій — голову дракона. Росетті, що належав до братства прерафаелітів, часто звертався до середньовічної тематики. Наречена так ніжно прихилилася до свого обранця, а ви пам’ятаєте, що у нас є стаття про поцілунки?

Звернемось і до українського мистецтва. Не могли оминути увагою традиційне українське весілля. Так, багато художників зображали його. Тут ви можете переглянути деякі з них. Ми зупинимося на Федорі Кричевському і його “Нареченій”. Погляд дівчини впевнений, гоноровий, з її вбрання зрозуміло, що вона із багатої родини, а весілля буде пишним та заможним.

І остання на сьогодні картина зовсім не зображує день весілля, але теж є у ній дещо магічне і зворушливе. Йдеться про “Коли весілля?” Поля Гогена.

Вважається, що вона присвячена весіллю самого Гогена, що взяв шлюб із таїтянкою. Про цей період його творчості ми уже згадували, якщо ще не дивилися, перегляньте фільм про художника.
До речі, дана картина є однією з найдорожчих у світі.

Весілля у мистецтві зображене із різними настроями — від зворушливо-урочистого до тривожного. А ви знаєте, хто ще із художників змальовував наречених на своїх полотнах? Можете переглянути роботи художника Стівена Ассаеля — він зображає наречених у цікавих сюжетах.

Андерс Цорн “Наречена”

Джон Генрі Фредерік Бекон “Весільний ранок”

Джеймс Шеннон “Портрет нареченої”

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *