Леся Зeліско

автор статті

Сучасний світ швидкий і непередбачуваний, справ багато, а часу мало. Проте це зовсім не означає, що треба відмовлятися від краси, якщо немає змоги читати про мистецтво довгими вечорами. Адже воно тепер поміщається у ваш смартфон!

І якщо ви, як і ми, любите занурюватися у світ живопису, скульптури та музики по дорозі на роботу, у черзі чи на автобусній зупинці, то давайте разом дізнаємось, які сайти пишуть про мистецтво!

Почнемо із сайту “Korydor” – журналу про сучасну культуру. Тут ви можете почитати про художників, перформерів, власників галерей. Інтерв’ю з ними розкривають цікаві питання культури сьогодення, важливі фактори розвитку мистецтва. Також журнал пропонує осмислення художніх виставок чи феноменів, роздуми про тенденції у культурному просторі України та світу.

Сайт пропонує три категорії – Історії, Погляди, Ідеї, а також кілька спецтем: Фемінотека, Дослідницька платформа, “Культура.завтра”. А якщо ви досі не визначилися, що саме хочете почитати, то можна переглянути список тегів, які теж пропонує сайт. Це спрощує пошук інформації і структурує її.

А наступний сайт – “Культура і креативність” пропонує своїм читачам аж 6 мов, якими тут можна читати матеріали не тільки про мистецтво. Сайт теж має кілька розділів, наприклад, у вкладці “Корисні матеріали” можна знайти інтерв’ю, рецензії, огляди культурних подій, а також інформацію про гранти, можливості для культурних менеджерів чи митців, вакансії та події.

Також сайт пропонує онлайн-навчання, є кілька курсів, що будуть цікавими для людей мистецтва, митців, менеджерів, критиків.
А ще – ми можемо прочитати про асоціацію “Культура і креативність”, а також стати її членом! Для цього треба подати заявку і продемонструвати свої проекти у сфері культури.

Це ще не все, далі – цікавий портал про сучасне мистецтво в Україні, “Мистецька Ініціатива Тимчасового Єднання Цінностей” – “МІТЄЦ”. Сайт розміщує інформацію у семи категоріях в алфавітному порядку. Шукати тут можна художників, проекти чи інституції. Найчастіше ці категорії містять короткі (чи не дуже) відео із інтерв’ю або ж репортажами із виставок, подій, зустрічей.

Крім цього сайт подає і самі анонси таких подій, актуальних виставок, резиденцій, форумів та проектів. Тут точно нічого не пропустиш: художники запрошують на виставки і записують відео!

Не сучасним мистецтвом єдиним, проект “Пусто” осмислює мистецтво Модерну та Відродження кінця минулого століття і початку цього. На сайті матеріали розміщені у трьох розділах: Живопис, Література, Кінематограф. Тут можна знайти різноманітні інтерпретації, роздуми і пояснення стилів літератури, художніх явищ, постатей митців та поради, з яким підходом дивитися той чи інший фільм (а ось наша підбірка – “Митці на екрані. 6 фільмів, які варто переглянути”). Пишуть і про українську культуру, і про світове мистецтво .

Крім сайту, ви можете читати статті на публікації на їхньому телеграм-каналі, у фейсбуці та інстаграмі. До речі, у соцмережах ви зможете знайти інформацію про публічні лекції, які час від часу команда “Пусто” влаштовує у Києві.

А наостанок два сайти для тих, хто любить читати про мистецтво англійською і прагне дізнаватися про сучасні тенденції з перших уст. Усім відомий сайт “Google Arts& Culture” відкриває перед читачами неймовірний світ мистецтва. Тут є статті на різноманітні теми з різних галузей життя. Можна почитати і подивитися не тільки живопис чи архітектуру, а й дізнатися про нове у космонавтиці, моді чи кулінарії. Сайт містить галереї митців, колекції світових музеїв, а також цікаві пропоновані теми та неординарні підбірки за часом створення робіт чи за кольором.

А ще – тут можна прогулятися будь-яким музеєм чи вулицею! Така віртуальна прогулянка цілком може надихати на мандри чи нові ідеї.

І ще один сайт – “Hyperallergic”, заснований у Нью-Йорку у 2009 році. Вашій увазі пропонуються статті про культуру, категорії: Музика, Книги, Перформанс, Фільм, Мистецтво, актуальні світові новини та події. Також можна знайти цікаві інтерв’ю з галеристами, митцями, режисерами, підбірки сучасної поезії та подкасти на різні теми. Hyperallergic намагається охопити всі складові та різновиди сучасного мистецтва, культури та способу життя.

Кожен із цих сайтів таки можна читати навіть тоді, коли часу зовсім мало, хоча попереджаємо: мистецтво може відволікати від буденних справ! Обережно із цим! Раптом вам захочеться перечитати всі-всі матеріали на сайтах за один раз).
На нашому сайті є ще одна дуже цікава підбірка “5 онлайн-ресурсів для натхнення”.

Пропонуйте свої варіанти: де читаєте про мистецтво, що слухаєте і дивитесь? І чи вистачає вам часу кожного дня дізнаватися щось нове?

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.