Леся Зeліско

автор статті

Сучасний світ швидкий і непередбачуваний, справ багато, а часу мало. Проте це зовсім не означає, що треба відмовлятися від краси, якщо немає змоги читати про мистецтво довгими вечорами. Адже воно тепер поміщається у ваш смартфон!

І якщо ви, як і ми, любите занурюватися у світ живопису, скульптури та музики по дорозі на роботу, у черзі чи на автобусній зупинці, то давайте разом дізнаємось, які сайти пишуть про мистецтво!

Korydor

Почнемо із сайту “Korydor” – журналу про сучасну культуру. Тут ви можете почитати про художників, перформерів, власників галерей. Інтерв’ю з ними розкривають цікаві питання культури сьогодення, важливі фактори розвитку мистецтва. Також журнал пропонує осмислення художніх виставок чи феноменів, роздуми про тенденції у культурному просторі України та світу.

Сайт пропонує три категорії – Історії, Погляди, Ідеї, а також кілька спецтем: Фемінотека, Дослідницька платформа, “Культура.завтра”. А якщо ви досі не визначилися, що саме хочете почитати, то можна переглянути список тегів, які теж пропонує сайт. Це спрощує пошук інформації і структурує її.

Культура і креативність

Наступний сайт – “Культура і креативність” пропонує своїм читачам аж 6 мов, якими тут можна читати матеріали не тільки про мистецтво. Сайт теж має кілька розділів, наприклад, у вкладці “Корисні матеріали” можна знайти інтерв’ю, рецензії, огляди культурних подій, а також інформацію про гранти, можливості для культурних менеджерів чи митців, вакансії та події.

Також сайт пропонує онлайн-навчання, є кілька курсів, що будуть цікавими для людей мистецтва, митців, менеджерів, критиків.
А ще – ми можемо прочитати про асоціацію “Культура і креативність”, а також стати її членом! Для цього треба подати заявку і продемонструвати свої проекти у сфері культури.

МІТЄЦ

Це ще не все, далі – цікавий портал про сучасне мистецтво в Україні, “Мистецька Ініціатива Тимчасового Єднання Цінностей” – “МІТЄЦ”. Сайт розміщує інформацію у семи категоріях в алфавітному порядку. Шукати тут можна художників, проекти чи інституції. Найчастіше ці категорії містять короткі (чи не дуже) відео із інтерв’ю або ж репортажами із виставок, подій, зустрічей.

Крім цього сайт подає і самі анонси таких подій, актуальних виставок, резиденцій, форумів та проектів. Тут точно нічого не пропустиш: художники запрошують на виставки і записують відео!

Пусто

Не сучасним мистецтвом єдиним, проект “Пусто” осмислює мистецтво Модерну та Відродження кінця минулого століття і початку цього. На сайті матеріали розміщені у трьох розділах: Живопис, Література, Кінематограф. Тут можна знайти різноманітні інтерпретації, роздуми і пояснення стилів літератури, художніх явищ, постатей митців та поради, з яким підходом дивитися той чи інший фільм (а ось наша підбірка – “Митці на екрані. 6 фільмів, які варто переглянути”). Пишуть і про українську культуру, і про світове мистецтво .

Крім сайту, ви можете читати статті на публікації на їхньому телеграм-каналі, у фейсбуці та інстаграмі. До речі, у соцмережах ви зможете знайти інформацію про публічні лекції, які час від часу команда “Пусто” влаштовує у Києві.

Google Arts & Culture

А наостанок два сайти для тих, хто любить читати про мистецтво англійською і прагне дізнаватися про сучасні тенденції з перших уст. Усім відомий сайт “Google Arts & Culture” відкриває перед читачами неймовірний світ мистецтва. Тут є статті на різноманітні теми з різних галузей життя. Можна почитати і подивитися не тільки живопис чи архітектуру, а й дізнатися про нове у космонавтиці, моді чи кулінарії. Сайт містить галереї митців, колекції світових музеїв, а також цікаві пропоновані теми та неординарні підбірки за часом створення робіт чи за кольором.

А ще – тут можна прогулятися будь-яким музеєм чи вулицею! Така віртуальна прогулянка цілком може надихати на мандри чи нові ідеї.

Hyperallergic

І ще один сайт – “Hyperallergic”, заснований у Нью-Йорку у 2009 році. Вашій увазі пропонуються статті про культуру, категорії: Музика, Книги, Перформанс, Фільм, Мистецтво, актуальні світові новини та події. Також можна знайти цікаві інтерв’ю з галеристами, митцями, режисерами, підбірки сучасної поезії та подкасти на різні теми. Hyperallergic намагається охопити всі складові та різновиди сучасного мистецтва, культури та способу життя.

Readmodo

Readmodo — це літературний проєкт, метою якого є розвиток культури читання та об’єднання читачів України. Читати — це дізнаватись нове, переживати сотні життів та подорожувати на тисячі миль не виходячи з дому.

На сайті ви знайдете два основні розділи: Статті — де зібрані інформативні матеріали про читання, літературу та культуру, а також Що почитати? — де зібрані відгуки та підбірки книжок для прочитання.

про мистецтво

Кожен із цих сайтів таки можна читати навіть тоді, коли часу зовсім мало, хоча попереджаємо: мистецтво може відволікати від буденних справ! Обережно із цим! Раптом вам захочеться перечитати всі-всі матеріали на сайтах за один раз).
На нашому сайті є ще одна дуже цікава підбірка “5 онлайн-ресурсів для натхнення”.

Пропонуйте свої варіанти: де читаєте про мистецтво, що слухаєте і дивитесь? І чи вистачає вам часу кожного дня дізнаватися щось нове?

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *