Каліграфія та мистецтво

Леся Зeліско

автор статті

Каліграфія — це мистецтво письма. Воно має чималу історію, особливості та різні стилі. Розгорнуту історію каліграфії можна знайти за посиланням.

 

Сучасне мистецтво ламає межі, адже дуже часто воно саме існує на межі — жанру, стилю чи напрямку. У цій статті ви дізнаєтеся про стародавнє мистецтво, яке знайшло нове втілення у сучасності.

Зараз мистецтво та каліграфія поєднуються у неймовірних роботах. Митці надихаються та продовжують традиції каліграфічних шрифтів, перетворюючи їх у справжні шедеври.

Інструменти для цього використовують різноманітні — від традиційних до сучасних. Це і пласке чи гостре перо, і різноманітні брашпени, і кола-пени. Кола-пен — дуже цікавий інструмент для сучасних вільних стилів. Він виготовляється буквально із бляшанок відомої кока-коли. З допомогою кола пену виходять чудові каліграфічні композиції — поєднання стриманості та свободи творчості. За посиланням є відео, де ви можете переглянути, що можна написати таким інструментом.

Можна виділити кілька напрямів, у яких розвивається мистецтво та каліграфія у сучасному світі. 

Абстрактна каліграфія

На основі прийомів каліграфії створюють композиції, у яких уже не текст є основним, а саме малюнок. Глядачі можуть і не відчитувати сам текст, вони звертають увагу вже на композиції. Так, композиція складається з каліграфічних елементів.

Поєднання зображення та тексту

Текст на таких роботах все ще відчитується, але самі роботи також тяжіють до малюнку — мають окремі елементи чи цікаві поєднання. Залишаються головні правила написання літер — вони пропорційні та мають повторювані елементи.

Леттерінг

Можна вважати прикладним мистецтвом. Це сучасна трансформація відомих давніх чи сучасніших шрифтів. Ними прикрашають листівки, плакати для дому.

А тепер розглянемо кількох митців, які переосмислюють каліграфію і створюють власні роботи, надихаючись нею.

Давід Мілан 

Давід Мілан — це сучасний іспанський митець, що працює, зокрема, у 3D. Про своє захоплення каліграфією він говорить таке: “Я бачу літери з іншої перспективи”. Митець шукає творчої свободи у цьому занятті. Часто поєднує фотографію чи цифрові малюнки з каліграфією. За посиланням можна прочитати інтерв’ю з митцем.

Нільс Шу Мельман

Нільс Шу Мельман  — нідерландський митець, творець нового напряму — каліграфіті. Так він називає свою власну візуальну мову, яка поєднує мистецтво графіті та мистецтво письма. За основу стилю Мельман взяв таку тезу: “Букви — це теж зображення”.

Він багато експериментує та постійно шукає нові форми. Тільки погляньте на його роботи! Вони захоплюють! Цікавий сайт, присвячений його творчості тут.

Лука Барселона

Лука Барселона — один з найвідоміших сучасних митців, що займається каліграфією. Він створював зображення для реклами популярних брендів (Nike, Dolce & Gabbana, Universal).

Зараз викладає каліграфію та створює чимало художніх робіт. На цьому відео — процес створення митцем нової роботи. В інстаграмі художника можна стежити за його творчістю.

В Україні теж працюють каліграфи і створюють чудові композиції, поєднують мистецтво та каліграфію. За посиланням можна знайти кілька робіт українських митців.

Нас заворожує поєднання нового і старого, те, що можна надихатися класичними зразками і творити щось особливе! А вам подобається таке поєднання — мистецтво та каліграфія?

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

2 коментарі

  1. Вячеслав

    Здесь мы пролистали бездна материалов по вот этой тематике, однако это в целом наихорошая

    Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *