Леся Зeліско

автор статті

Здається, котів люблять усі! Одні з найпопулярніших відео, найвірусніших мемів – все з ними. Звичайно, коти у мистецтві теж є.  

Ще у Стародавньому Єгипті їх вважали священними істотами, було заборонено вбивати чи знущатися над ними. Збереглося чимало зображень та скульптур котів, навіть їхні мумії!

У Стародавній Греції та Римі кішок зображали на монетах, бойових щитах, глечиках, мозаїках та барельєфах. Вважалося, що ці тварини захищають людей від зла та можуть спілкуватися із померлими родичами.

А от чорних котів здавна пов’язували з магією, асоціювали з потойбічними тваринами, помічниками відьом.

Весна також асоціюється із пухнастими. Але весна це не тільки котики, а й квітучі сади, про це ми писали.

У цій статті ми розглянемо картини, де з’являться найрізноманітніші родини кошачих — білі, чорні, смугасті чи руді!

Карл Калер

Почнемо із австрійського художника, що створив масштабне полотно “Коханці моєї дружини” із 42 кішками! Картина написана на замовлення американської мільйонерки Кейт Бердселл Джонсон, що обожнювала цих граційних створінь і мала їх аж 350! Ймовірно, назву картини вигадав чоловік Кейт.

Картина з габаритами 180*260 см є найбільшим у світі полотном із зображенням котів.

Художник три роки створював ескізи, замальовки та вивчав повадки тварин, адже до того котів не малював.

У 2015 році “Коханців моєї дружини” продали з аукціону за 826 тисяч доларів.

Абрахам Міньйон

Нідерландський художник доби бароко, майстер натюрмортів. І крім чудових композицій із яскравими квітами на темному тлі, у художника є прецікаве полотно під назвою “Кіт вдаряє вазу з квітами”. Тільки гляньте на такі, майже людські, емоції тварини!

Абрахам Блумарт

Коти у мистецтві можуть бути дуже різними!  — нідерландський художник-маньєрист створює полотно Молодь грається з котом”. Стиль картини та робота зі світлом нагадує Караваджо, а кумедний сюжет захоплює простотою та наївністю.

Генрієтта Роннер-Кніп

Тут котики на картинах  милі та грайливі, наче на листівках! Художниця працювала в період романтизму та мала багато досвіду у зображенні тварин. Генрієтта писала з натури улюбленців королівських родин — Габсбургів та Гоггенцоллернів. Картину “Грайливі кошенята” було продано у 2006 році за 500 тисяч доларів.

Артур Ракхем

І наостанок — чудовий та містичний кіт Артура Ракхема. Англійський книжковий ілюстратор надихнувся казками братів Грімм і створив ілюстрацію “Удень вона перетворилася на кішку”. Ймовірно, тут зображена відьма, що вміє перетворюватися на граційну чорну кішку. Недарма чорних котів пов’язують з відьомством!

Хотіли б дізнатися більше? Прочитайте про 10 найвідоміших котів у мистецтві. І перегляньте ще кілька картин із пухнастими улюбленцями чи не половини людства.

Жан Леон Базиль Перро “Дівчинка, що заснула”

Такахаші Хіроакі “Чорний кіт та помідор”

Еммі Філіпс “Дівчинка у червоному з котом і собакою”

Дуро Палітіка “Риба і коти”

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

2 коментарі

 1. Валерія

  Цікаво звертати увагу на тварин, як на деталі чи “додаткових персонажів” на полотнах художників, а ще цікавіше побачити картини цілком присвячені їм! Зокрема, котам. Це і мило, і смішно, і добре, що в їхні образи навіть намагались вкласти характер і емоції. (Декому з митців шикарно вдалось!)
  Дякую за чудову статтю.

  Відповісти
 2. Кулеры для воды

  Цей живописець, який творив в Австрії наприкінці позаминулого століття, ніколи не був прихильником анімалізму. Однак саме Карлу Калеру випала честь написати найбільший у світі портрет з котами на картині їх 42! Замовницею грандіозного полотна, яке відоме під назвою Коханці моєї дружини , стала американська мільйонерка Кейт Бьордселл Джонсон. За легендою, картину так назвав її чоловік, який, на жаль, не побачив готового шедевра. Подружжя тримало у своєму маєтку аж 350 кішок! Щоб виконати замовлення жінки, Карл Калер був змушений три довгих роки спостерігати за звичками тварин. Як виявилося, писати котиків дуже непросто.

  Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *