ВЕСНА У МИСТЕЦТВІ: КВІТУЧІ САДИ ХУДОЖНИКІВ

Леся Зeліско

автор статті

Весна близько! У повітрі вже вчувається запах зелені, стає тепліше, вітер лагіднішає. Пташки радіють весні, небо блакитніє! І не вистачає хіба цвіту на деревах, що раптово з’являється, наче з допомогою магії.

А поки квітучі сади лише в мріях, хоч і не таких далеких, можемо насолодитися цвітом на полотнах. Гайда з нами!
Хто краще може передати минучість і тривкість весняної пори, як не імпресіоністи? Вони вловлюють найменші порухи весняних гілок, ніжність цвіту, легкість вітру, що колише віття.

Клод Моне вміє зачарувати своєю весною, вона в нього завжди раптова, завжди красива, сонячна, мрійливо-ніжна. Поглянувши на “Весну”, несподівано хочеться сісти під тими деревами і проглядати між квітучим віттям високу блакить весняного неба. Відчувати запах цвіту, знати про його минучість, бачити його красу – щиру, непомильну, терпку! А вам хочеться?

Українські імпресіоністи теж уміють пробуджувати весняні настрої. “Цвіт яблуні” Михайла Беркоса захоплює своєю ніжністю, трохи сумом недовгого тривання цвіту. Кольори картини насичені, природа торжествує разом із весною, оживає, радіє! Миттєвий спалах краси навіює і ностальгію. Сам художник порівнював себе із майже висохлою яблунею, що всі свої сили віддала останньому цвітінню. Красивий останній жест, ствердження непереможності краси і весни!

Ми уже писали про українських імпресіоністів, пригадати можна тут.

Не обходиться і без символізму. Весняний цвіт уособлює нове життя, відродження, пробудження природи. Ван Гог створив “Квітучі гілки мигдалю” незадовго до своєї смерті, на честь народження племінника. Безумовно, ніжний цвіт мигдалевого дерева, що розквітає одним із перших, символізує продовження життя!

Від мрійливих і мерехтливих квітучих дерев перейдемо до рвучких, майже крижаних гілок. Сучасний український художник Валерій Франчук так побачив своє полотно “Цвіт яблуньки”. Це справжня весняна заметіль! Дивіться! Може здатися, що це ми дивимось на світ з-за вікна, картина заворожує, хто це там видніється поміж цвіту? Чому такий тривожний цвіт цієї яблуньки?..

Ще кілька надзвичайно атмосферних картин про весну та цвітіння.

Джон Рассел “Мигдаль у цвітінні”. 1887

Пітер Корнеліс Мондріан “Квітнуча яблуня”

Невідомий “Цвітіння Сакури” 

Каміль Піссарро “Квітнучі Сливові дерева” 

Друзі! Хай весна буде у вашому серці та думках, хай блакитніє над вами тепле небо, а цвіт із яблунь, вишень, мигдалю і персиків лагідно мерехтить у весняному повітрі!

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *