Леся Зeліско

автор статті

Різдво — пора  піднесеного настрою, чудес та єднання зі сім’єю. Ми знаємо, що ви уже запакували подарунки, обмінялися ними, встигли передивитися новорічні фільми, випити глінтвейну, зустрітися з рідними.

Ми бажаємо вам, щоб магія зимових свят продовжувалася якомога довше! Саме тому ми зробили мистецьку підбірку про Різдво. Бажаємо вам гарного перегляду!

Почнемо із різдвяного дизайну “Vogue” 1946 року від іспанського художника Сальвадора Далі. Про зв’язок Далі з модою ми уже писали, а сьогодні поговоримо саме про Різдво!

Картину можна довго розглядати та знаходити все нові й нові деталі: тінь янгола, сніг, ялинкові прикраси. Сюрреалізм тут втілений у прекрасних частинах обличчя, що можна помітити в арці, зображення заворожує і заспокоює. А ви вже відчули дух Різдва?

До речі, за посиланням можна переглянути різдвяні листівки із дизайном Сальвадора Далі — не янголами та ялинками єдиними.

Наступна робота — найсучасніша. Це “Шрам Вифлеєму” Бенксі, що була створена спеціально для готелю The Walled Off Hotel, розташованого у Віфлеємі біля стіни, яка відокремлює Ізраїль і Палестину.

Замість традиційної Вифлеємської зірки ми бачимо слід від снаряда. Роботи Бенксі завжди актуальні та змушують задуматися про важливі речі. Ще трохи його творчості ви знайдете у цій статті.

Звернемося до українського мистецтва, адже Різдво — сакральне свято. Мистецтво теж не оминає цієї теми. Погляньте на картину Івана Марчука “Ніч на Різдво”, від неї віє спокоєм, навіть магічним спокоєм, зима — справжня, сніжна, світло у вікні — тепле та заспокійливе.

Ми можемо уявити, хто ж зустрічає свято у хаті? Сім’я, що вже лаштується до вечері, тихенько перемовляється за столом, чи хтось зовсім самотній мріє про чудо у цю різдвяну ніч?

А Різдво Віктора Зарецького зовсім інше — веселе, галасливе, радісне. Погляньте на його картину “Коляда” — неповторний художній стиль, яскраві кольори та розмаїття образів. Кожну деталь хочеться розглядати й перейматися атмосферою дійства!

Художник створив цілий карнавал різноманітних героїв, що так і кличуть до танцю! Віктор Зарецький — один з найяскравіших митців другої половини 20-го століття, що йшов наперекір закостенілим радянським традиціям, прагнув створити власну міфологію, власні символи у мистецтві.

І наостанок — дереворит Георгія Якутовича “Під Різдво”.

Якутович був художником славнозвісного фільму “Тіні забутих предків” Параджанова. Робота над кінострічкою надихнула його на цілу серію ілюстрацій до повісті Коцюбинського.

Художник у даній роботі синтезує модерністські підходи до зображення та народні традиції. Сюжет деревориту такий: Іван та Палагна — герої повісті та фільму — моляться на Святвечір.

Надихніться атмосферою Різдва, переглядаючи наступні роботи. А ось стаття про Різдво в українському мистецтві. Любіть і вірте у дива!

Олександр Мурашко “Зима”

Олекса Новаківський “Коляда”

Олег Шупляк “Різдво”

Олег Шупляк “Коляда”

Горацій Піппін “Різдвяний ранок. Сніданок”

Бенксі “Різдвяне графіті”

Микола Пимоненко “Колядки”

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *