Загадки у мистецтві

Леся Зeліско

автор статті

Чи може картина бути не просто насолодою для очей? Звісно! Художники полюбляють ховати у своїх полотнах загадки, аби їхні сучасники, а потім і нащадки роздивлялися роботи, вишукували найцікавіші деталі та дивувалися!

 

А деколи таємниці самі ховаються у полотнах. Бо ж мистецтво — це і є найпрекрасніша загадка, правда?

Давайте розгадаємо кілька разом!

Пабло Пікассо

Почнемо із цікавої історії про жагу творчості. Мистецтвознавці стверджують, що Пабло Пікассо завжди мав безліч ідей, але полотен — трохи менше. Тому траплялися такі речі, як із полотном “Блакитна кімната”. У 2008 році дослідники знайшли під шарами фарби іншу картину — чоловік у костюмі та з метеликом меланхолійно схилив обличчя на руку. Так з’явилася ще одна загадка — хто ж зображений на цьому таємничому портреті? Є версія, що це один зі знайомих артдилерів художника, але поки ніхто не розгадав цього.

Можете пригадати роботи Пікассо “блакитного періоду” у нашій статті.

Загадки у мистецтві
Загадки у мистецтві

Тівадар Чонтварі Костка

Художники самі творять загадки, які люди часто розгадують аж через роки. Угорський художник Тівадар Чонтварі Костка створив полотно “Старий рибалка”. Як виявилося, митець заховав у ній власне розуміння людини. Усі ми маємо темні та світлі сторони, варто лише навчитися бачити. Тільки через 100 років музейний працівник здогадався прикласти до середини картини дзеркало! Ось що вийшло.

Загадки у мистецтві
Загадки у мистецтві

Вінсент Ван Гог

Часом загадки у мистецтві можуть бути навіть дуже несподіваними! Наприклад, картина Вінсента Ван Гога “Зоряна ніч” не просто одна з найвідоміших його картин. Так, вона заворожує глядачів вигадливими лініями. Сам художник говорив, що він просто малював зірки. Але чи так це? Дослідники виявили, що саме “Зоряна ніч” розкриває важливу і складну концепцію турбулентності. За посиланням ви знайдете наукову статтю з цього приводу та відео, що розкриває таємницю. А от астронавти НАСА по-своєму розгадують таємницю полотна. Вони вважають, що художнику вдалося відтворити рух океанічних течій.

Загадки у мистецтві
Загадки у мистецтві
Загадки у мистецтві

Едгар Дега

За допомогою рентгенівських технологій була розкрита не тільки загадка Пабло Пікассо, а й художника Едгара Дега.  Виявилося, що він теж малював портрети поверх інших. Під картиною “Портрет жінки” прихований інший портрет! Дослідники вважають, що це Емма Добігні, жінка, що зображена на багатьох інших роботах митця. За посиланням ви можете прочитати про це дослідження та простежити за процесом відновлення таємного портрету. Про рожевих танцівниць Дега читайте у нашій статті.

Загадки у мистецтві
Загадки у мистецтві

Поль Гоген

 Художник на своїй картині “Бретонське село у снігу” не збирався ховати таємниці. Але після його смерті саме це полотно саме створило собі загадку! Воно було продане під новою назвою — “Ніагарський водоспад”. А все тому, що покупець перевернув картину і розгледів у ній не сніг, а воду! Що скажете, схоже? 

Про автопортрет художника читайте у нашій статті.

Які ще загадки у мистецтві ви знаєте? Діліться у коментарях.

Загадки у мистецтві

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *