Леся Зeліско

автор статті

Ми продовжуємо нашу серію статей “Кольори у мистецтві”. Як, чому і навіщо художники зображають той чи інший колір на полотні? Ви вже мали змогу прочитати про зелений, блакитний та червоний кольори. Прийшла черга наступного.

РОЖЕВИЙ.

Рожевий колір краси, юності та весняного цвіту. Поєднання червоного та білого — пристрасті та чистоти, тож рожевий пом’якшений, ніжний. Також це колір людської шкіри та м’язів. Його пов’язують із жіночністю, молодістю, любов’ю, наївністю та легковажністю.

Вважається, що людина, дивлячись на рожеві відтінки, розслабляється, втома проходить, прискорений пульс нормалізується.

Пропонуємо разом зануритися у ніжність та легкість і порозглядати картини з нами!

Марк Ротко

Пабло Пікассо

Почнемо із Пабло Пікассо, адже у цього художника був цілий період у творчості, присвячений рожевому кольору. Він настав після болючого блакитного періоду. Кольори у мистецтві мають значення не тільки  на полотні, але й у житті автора.
“Рожевий період” — це ода життю, молодості, витонченості та красі. У полотнах панує атмосфера цирку та магії, переважають світлі барви, червоний, оранжевий, сірий та рожевий. Пікассо зображає акторів, акробатів. Наприклад, полотно “Актор” сповнене духом маргінальності і свободи.

Едгар Дега

Не можемо оминути увагою Едгара Дега з його танцівницями, про них ми також уже згадували у статті про блакитний колір. Проте у художника також є кілька робіт із танцівницями у рожевому.

Дівчата готуються до балету, перемовляються між собою, вони юні та прекрасні, рожеві пачки створюють враження квітів — і ось перед нами цілий букет!

Едвард Мунк

Художник, що вмів передавати на полотні страждання. Нашу увагу привернула його літографія “Хвора дитина”, що виконана у рожевому кольорі. Але тут він не пов’язаний із торжеством життя, а навпаки із хворобливістю та передсмертним станом.

Цей сюжет — дівчинка, що помирає — з’являється спочатку на полотні, вже потім у вигляді літографії. Мунк закарбовує останні хвилини життя своєї сестри, що померла від туберкульозу. Ця подія дуже схвилювала художника, тому він неодноразово повертається до неї у пізніших літографіях.
Ми вже писали про Мунка і його похмурий автопортрет — теж літографію.

Юн Джеонг Мі

Кольори у мистецтві, безсумнівно, важливі, проте важко переоцінити їхню роль у суспільному житті теж. Рожевий колір вважають кольором для дівчаток, створено мільйони сукенок, іграшок, речей побуту саме для маленьких модниць.

Корейська фотографка Юн Джеонг Мі створила цілий проєкт, присвячений цій темі — блакитне для хлопчиків, рожеве для дівчаток. Вона фотографувала дітей з їхніми предметами відповідного кольору. Дивіться, що вийшло. І звісно ж це не тільки про те, світ звівся до таких стереотипів про колір, дивіться глибше — діти практично тонуть у масі речей, споживацьке суспільство взяло гору.

Густаво Монтойя

Мексиканський художник теж одягає дівчаток у рожеве. Гляньте на його роботи. На більшості з них він зображує вулиці Мехіко та його жителів. Це і портрети, і вуличні сцени, архітектура та натюрморти. Творчість художника асоціюють із мексиканським муралізмом.

Більше про історію рожевого кольору читайте тут

Жан Фредерік Базіль “Рожева сукня”

Берта Моріз “Рожева сукня”

Кім Джун “Бульбашка рожеве”

Хоакін Соролья “Після купання”

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

1 Коментар

  1. Fodboldtrøjer Børn

    Steffen bayern münchen er en tysk fodboldklub med base i münchen, hovedstaden i bayernbayern münchen har også afdelinger for skak, håndbold, basketball
    Fodboldtrøjer Børn, Mauri

    Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *