Сучасний митець – це вже не просто поціновувач прекрасного, що вміє передати на полотні людські емоції, зараз це і людина із чіткою позицією, голос суспільства, той, що не боїться і знає, як говорити на складні соціальні теми.
Леся Зeліско
автор статті
Тож давайте разом подивимось на роботи бунтівників і зрозуміємо, хто і про що намагається нам усім сказати.
Почнемо із найскандальнішого художника, творця провокаційних графіті – загадкового Бенксі. Справжнє ім’я митця невідоме, а у 2011 році клаптик паперу із буцімто його ім’ям ледь не продали за мільйон доларів.
А у жовтні 2011 року на аукціоні була продана його картина “Дівчинка з повітряною кулею”, і цілком у стилі Бенксі відразу ж після закінчення торгів картину розрізав на шматки шредер, вбудований у раму. Проте така акція тільки зробила картину дорожчою майже удвічі і принесла їй нову назву – «Любов у кошику для сміття».
Нижче ви можете переглянути найвідоміші твори Бенксі, що стосуються теми війни, ненависті, екології, співжиття людей.
Ще одна художниця, що зараз живе і працює у Нью-Йорку, Джеф Хонг вирішила звернути увагу громадськості до проблем, що стосуються абсолютно кожного через ілюстрації. Вона обирає цілком знайомі образи діснеївських персонажів і показує, що б сталося, якби вони жили у реальному світі і чи не означає це те, що скоро навіть казки не допоможуть нам сховатися від проблем, якими ми самі заповнюємо планету?
Китайські художники Сунь Юань і Пен Юй – творці гіперреалістичних інсталяцій та скульптур вражають глядачів гостротою проблем і дуже реалістичними вираженнями цих ідей. Найвідоміша робота дуету – “Дім престарілих”, що складається із 13 скульптур старих людей на інвалідних візках, що пересуваються по залу і натикаються одне на одного. Прикметно те, що ці люди дуже нагадують всесвітньовідомих лідерів різних країн.
Ще однією важливою темою у мистецтві, є тема депресії та боротьби з нею. Фотограф Крістіан Хопкінс вважає, що про це не можна мовчати і митець повинен говорити про те, що тривожить. Про біль усіх людей, адже ще одна його місія – намагатися відтворити голос тих, хто не може говорити через мистецтво. Фотографії його похмурі, містичні, але разом з тим поетичні і щемкі.
І нарешті Ерік Алманза – художник і викладач візуального мистецтва. Його роботи найчастіше торкаються теми імміграції та кордонів. Він говорить мовою мистецтва про тих людей, що перетинають кордон, ризикуючи всім, аби забезпечити своїм дітям краще майбутнє.
Кожен із цих митців не боїться говорити про те, що важливо, обираючи для цього свою техніку, форму, матеріал.
А ви готові дивитися правді в очі?
Які митці, що підіймають соціальну тематику у мистецтві, найбільше вас вразили? Напишіть у коментарях, а ми опублікуємо про них статтю.
Читайте більше про культуру тут.
Редактор: Марта Троцюк
Цікаво?
Отримуйте заряд натхнення першими!
0 коментарів