Із появою та поширенням смартфонів зріс попит на фотографію – вона стала доступною і супроводжує повсякдення кожного з нас, адже це не вимагає додаткових витрат: ні додаткових засобів, ні часу. Такий самий «бум» на фотографію відбувся із появою портативних плівкових камер.
Марія Подойнікова
автор статті
Про те, як життя вулиці надихало митців та як виникла вулична фотографія читайте у цій статті.
Звичайно, зараз важко встановити день, коли народилася вулична фотографія. Важко усвідомити, що перші спроби зафіксувати моменти з життя міста були ще у XIX столітті. Тоді ще використовували величезні пристрої, які помічали люди.
Фактично, ці перші спроби більш влучно буде відносити до документальної або художньої зйомки (Більш докладно зі статей про документальне та концептуальне фото: “Історія фотографії. Частина 1”, “Історія фотографії. Частина 2”). Перед фотографом поставав вибір: закарбувати розмиті постаті людей, або фіксація порожньої вулиці, оскільки зйомка була на довгій витримці.
Технічні винаходи наприкінці 19 століття стрімко ввійшли в моду, адже повинні були зробити життя американців максимально комфортним . Так, у 1888 році Джордж Істмен винаходить компактну та комфортну у використанні фотокамеру «Kodak» .Її перевага полягала у простоті використання: усе що потрібно – натиснути кнопку.
На фото рекламна компанія “Кодак” у останній чверті 19 століття.
Еліс Остін
Cправжньою візіонеркою свого часу можна вважати Еліс Остін ( Alice Austen). Вулична фотографія зараз нікого не здивує, а тоді, у 19 столітті, це було справжньою сенсацією.
Життя Еліс склалося так, що познайомившись із фотографією одного разу, вона вже більше ніколи з нею не розлучалася. Світ фотографії їй відкрив дядько Освальд – датський морський капітан, який привіз у 1876 році камеру з Німеччини. Інший її дядько – профессор хімії, розповів усі тонкощі проявлення та друку. Перший кадр вона зробила у 1884 році, у наступні 40 років вона зробила ще близько 8000 фото, наразі збережено близько 3500.
Завдяки палкому захопленню життям Нью-Йорка, а це було провідною темою її творчості, для нас збереглася унікальна колекція, вулична фотографія, яка демонструює нам тонкощі життя усіх верств населення міста 19 століття .
(Більше інформації можете дізнатися на сайті меморіального музею «Alice Austin House»).
Більше про те, як розвивалася вулична фотографія, та як вона трансформувалася у 20 столітті, а також про ключових митців цього напрямку читайте у наступних публікаціях.
Цікаво?
Отримуйте заряд натхнення першими!
Так цікаво! Ніколи не думала про те, як колись виглядала швидка зйомка. А реклама Кодак просто вау! Я взагалі не задумувалась, що ця фірма така стара 🙂