Топ 5 галерей і мистецьких музеїв

Проекту “Галерея 101” виповнився рік. На даний момент мені вдалося відвідати 46 галереї у 27-х містах та 20-ти країнах.  І зараз я б хотіла поділитися з вами моїм топ 5 мистецьких галерей та музеїв, які подарують вам бурю емоцій та насолоди, якщо ви їх відвідаєте.

№1  “Mudam”, Luxemburg

https://www.mudam.lu/en

Мудам – ​​це головний музей сучасного мистецтва Люксембургу, який прагне репрезентувати кожну мистецьку дисципліну та бути відкритим для всього світу. Його колекція і програма відображають сучасні мистецькі тенденції та слідкують за виникненням нових художніх практик у національному та міжнародному масштабі.

Будівля музею спроектована знаменитим китайсько-американськоим архітектором Ієхо Мін Пей і є чудовим діалогом між природним та історичним середовищем.

Ключові слова проекту: свобода, інновація, критичний розум, і все це, не позбавлене гумору. Програма музею спрямована на відображення не лише способу сучасного мислення, але й естетичної мови майбутнього, що приходить. Колекція Мудама представляє сучасне мистецтво у всіх його технічних та естетичних формах та є відкритими для будь-якої художньої дисципліни: живопис, рисунок, скульптура, фотографія, а також дизайн, мода, графічний дизайн та нові медіа…“. – Текст перекладено та доповнено, взято з сайту музею. 

Мудам – перший в топ галерей та арт-музеїв! Як на мене – це ідеальний мистецький простір, починаючи від продуманих до дрібниць деталей самої будівлі та закінчуючи ретельно відібраними експозиціями. Також мене вразило наскільки багато уваги приділяється освітній діяльності!

№2 “MOCAK” Krakow, Poland

https://en.mocak.pl

Цей музей я відвідала зовсім недавно. І хоча це були найхолодніші вихідні за всю зиму, ідучи з галереї додому, від вражень, я навіть не відчувала холоду. Тож можете уявити “силу” експозицій представлених у MOCAK.

“Програма Музею сучасного мистецтва у Кракові, MOCAK, яка діє з 1 лютого 2010 року та охоплює сфери найсучаснішого міжнародного мистецтва, має освітні, дослідницькі та видавничі проекти. Дві найважливіші цілі MOCAK: представлення мистецтва двох останніх десятиліть у контексті післявоєнного авангарду та концептуального мистецтва, а також обгрунтування створення мистецтва, висвітлюючи його пізнавальну та етичну цінність та її зв’язок з повсякденною реальністю.” – текст частково взято з сайту музею, перекладено та доповнено.

Я провела в музеї близько двох годин. Гуляючи від одного залу до іншого, мої емоції можна було порівняти з кардіограмою емоційно-нестабільної, людини в істериці. Дитяча цікавість і експерименти зі звуком, дивні тактильні відчуття тих інсталяцій до яких, о боги, можна було навіть доторкнутися і сльози від смислового навантаження майстерно виконаних соціальних проектів.

Однозначно рекомендую!!!

№3 “Getty Art Centre” Los Angeles. USA

http://www.getty.edu

Виділіть на це місце цілий день. The Getty Center величезний!!! Потрапляєте ви туди на спеціальному фунікулері, а далі найкраща панорама на Лос-Анджелес, надзвичайної краси сад та декілька корпусів наповнених естетичною насолодою.

Про Гетті: “J. Paul Getty Trust – це культурно-філантропний заклад, присвячений презентації, консервації та інтерпретації світової художньої спадщини.

Завдяки колективній та індивідуальній роботі своїх складових програм – Інституту збереження Гетті, Фонду Гетті, Музею Дж. Пола Гетті та Інституту досліджень Гетті, Гетті переслідує свою місію в Лос-Анджелесі та в усьому світі, служачи обом: загально зацікавленій ​​громадськості та широкому спектру професійних спільнот.

Через амбіційні проекти, в тому числі робота по збереженню мистецької спадщини, публікації, виставки, ініціативи щодо грантів та навчальні програми – ми працюємо над тим, щоб досягти тривалої диференціації в історії мистецтва, його збереження, а також  сприяти популяризації та розуміння мистецтва.
Близько 2 мільйонів відвідувачів щорічно насолоджуються мистецтвом, архітектурою та садами відвідуючи Центр  та Віллу Гетті.”

№4 “Kunstmuseum” Vaduz, Liechtenstein

https://www.kunstmuseum.li

Даний музей сучасного мистецтва вирізняється своєю стриманістю та продуманістю. Я насолоджувалася самим простором та надзвичайно влучним розташуванням предметів експозиції у ньому. Стільки геометрії вписаної у лаконічні приміщення будівлі.

Про музей (взято з сайту музею):

“Kunstmuseum Liechtenstein – це музей сучасного та актуального мистецтва в центрі Вадуца. Будинок музею, відкритий у 2000 році та має форму чорного куба з тонко-рефлексійним фасадом, що надсилає сильний меседж зовнішньому світу.

Наш девіз – відкритий розум, наш метод – діалог, наш підхід є сучасним.

№5 “Opera GAllery” Monaco

http://www.operagallery.com/monaco/

Єдина галерея у моєму списку топ галерей та арт-мезевїв. Річ у тім, що мистецькі музеї отримують набагато більше фінансування, адже є освітніми організаціями, корисного та розвиваючого дозвілля, переважно під егідою держави. Тому вони мають просторіші виставкові приміщення, запрошують “дорожчих” митців, організовують масштабні заходи. Та є серед галерей “конкерунти” музеям, наприклад “Опера”, представник мистецького ап-маркету. Відчуття ніби ти входиш у дуже дорогий бутік, речі в якому коштують як середній річний дохід у більшості людей на нашій планеті. Це дуже сучасна галерея з вишуканим, і від цього не менш актуальним, мистецтвом, метою якої є його продаж.

(фотографій галереї зсередини немає, авторське право, фото заборонені)

Про галерею: “Opera Gallery є одним з провідних міжнародних дилерів та представників сучасного та актуального мистецтва. Галереї розташовані у прайм локаціях  Нью-Йорку, Майамі, Аспена, Лондона, Парижу, Монако, Женеві, Цюріху, Сінгапурі, Гонконгу, Сеулі, Бейруті та Дубаї.

З самого початку Opera Gallery прагнула запропонувати музеям, фондам та приватним міжнародним колекціонерам  унікальний доступ до різноманітних сучасних художників за допомогою захоплюючої програми кураторських виставок та високоякісних ярмарок.

Вам також обюов’язково сподобається стаття про мистецькі галереї Львова.

Нам дуже важливий ваш відгук!

Якщо вам була корисною дана стаття і ви вважаєте, що проект “Галерея 101” цікавий та його потрібно продовжувати, напишіть нам про це у коментарях. 
Можливо також маєте улюблені мистецькі заклади? Чекаємо рекомендацій, та я, Марта Троцюк, спробую у них завітати.