Почалося літо, у людських головах все частіше з’являється слово ВІДПУСТКА. Думки про тепле море і білий пісок під ногами, про те, як будуть ніжитися під сонцем і засмагати, про красу літніх гір, прогулянки в лісі, може, навіть про відпочинок у місті, але з цікавезними вечорами та лінивими ранками.

Леся Зeліско

автор статті

Чи є в цьому всьому місце для мистецтва? Аякже! Читайте наші поради, щоб ваше літо було мистецьким і натхненним!

Порада №1:

Зробіть мистецтво щоденною звичкою! Ранок можна починати цікаво та корисно, про відомих художників та їхні полотна можна почитати замість нудного гортання стрічки новин. Наприклад, на сайті The Art Story, також програму можна встановити собі на смартфон і читати статті одразу після будильника! Там є все: художники, стилі, концепти. За відпустку ви зможете вивчити багато нового, щоб після повернення на роботу здивувати колег своєю обізнаністю у світі мистецтва.

Порада №2:

Відвідайте музей чи галерею у новому місті! Якщо ви проводите відпустку не у рідному місті, то поекспериментуйте! Відпочинок – це не тільки пляж чи купання. Знайдіть щось цікаве, досліджуйте культуру міста, шукайте мистецтво!

 

Порада №3:

Якщо ви не любите експериментувати і ваша відпустка не передбачає подорожей, а ви залишитесь у своєму місті, то не засмучуйтесь! Місце для мистецтва знайдеться і тут! Замість чергової комедії перегляньте ввечері фільм про художника чи письменника, наші кінопоради можна знайти тут.

Порада №4:

Мистецтво і відпустка – дуже сумісні речі, якщо попередні поради вас не переконали, то варто взятися за творчість самому! Навіть, якщо ви ніколи не малювали або у школі ніхто не міг впізнати у вашому малюнку котика, малюйте! Не обов’язково творити шедеври з першого ж разу, не прагніть наслідувати інших художників, а просто робіть те, що хочете! Оберіть техніку, кольори, папір. Хай це буде своєрідною арт-терапією, грою і прекрасним заняттям для літньої відпустки!

Порада №5:

Прочитати усе! У вас є улюблений художник? Якщо ні, тоді можете глянути, кого люблять наші читачі – стаття тут – і обрати собі когось. Отже, є ви, є митець, від творів якого у вас перехоплює подих і… є цілий день, щоб дізнатися про нього все!

Можна шукати про нього програми, фільми, документи, інтерв’ю, щоденники, листи, статті! Вистачить на цілу детективну історію! Ще одним плюсом для вас може стати те, що за час пошуку можна повторити англійську, іспанську чи німецьку. До того ж, всі ці матеріали можуть відкрити для вас ще одну цікаву постать, стиль чи період, і знання будуть рости!

Порада №6:

Ну от ви все вивчили про улюбленого митця, навіть знаєте, що він любив пити за вечерею чи хто його улюблений співак. І з цими знаннями пора щось зробити! Наприклад, втілити в реальність! Влаштуйте собі принаймні один вечір зі звичками Хемінгуея чи Моне, намагайтесь бути точними, грайте, доторкніться до богемного життя!

Порада №7:

З нашими порадами у вас уже буде дуже насичена відпустка, тому наостанок порадимо вам розслабитися. Провести час у тиші, але і спробувати зрозуміти джерела натхнення митців різних часів. Споглядайте красу природи: схід сонця, зелені крони дерев, безкрайність моря, могутність гір. Налаштуйтесь на філософську хвилю і просто насолоджуйтесь!

Якщо випробуєте якусь пораду, пишіть нам! А як ви залучаєте мистецтво до своєї відпустки?

Редактор: Марта Троцюк

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

3 коментарі

 1. Kuro

  Чудова стаття, дякую за поради! Відкрила для себе The Art Story, тепер читати-не перечитати 🙂
  Я завжди малюю, коли відпочиваю, чудовий релакс виходить!

  Відповісти
 2. Станіслава

  Якраз думаю попрацювати над своєю творчістю 🙂 Дякую за статтю!

  Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *