скетчбуки

Леся Зeліско

автор статті

Художники продовжують творити масштабні полотна та довготривалі проекти, але також є місце для швидких зарисовок. І у цій статті поговоримо саме про це — про скетчбуки художників.

Пригадуєте, ми вже писали про творчі щоденники митців? Чи є щось спільне у них зі скетчбуками — перевіримо.

А ви знали, що у легендарного Леонардо да Вінчі теж був своєрідний скетчбук? Про історію таких записників читайте у статті. 

Зазвичай у скетчбуках митці вправляються у анатомії, залишають швидкі ескізи майбутніх робіт, пробують нові техніки чи залишають важливі замітки. Так, у наш час скетчбуки є не тільки у художників, такий творчий записник потрібен багатьом. Адже він стає прихистком ідей, думок та цікавих відкриттів.

Джеремі Манн

Американський художник зізнається, що більше любить створювати полотна, ніж зарисовки. Проте він взяв участь у цікавому відеопроекті про скетчбуки. На думку художника, скетчбук схожий на щоденник, де ти кожного дня робиш замальовки. Манн любить робити невеликі скетчі фарбами — так він вивчає світло та кольори. Тому завжди носить з собою мініатюрні фарби.

Також Манн не править свої роботи у скетчбуці, він вважає, що метою є навчання та саме покращення зарисовок. Тобто художники зможуть побачити себе у процесі і зрозуміти, що для кращих рисунків потрібно зробити і невдалі. Наприкінці відео Джеремі Манн рисує — зверніть увагу. Ось посилання на його сторінку в інстаграмі.

Скотт Ітон

Ще один учасник проекту про скетчбуки художників — американський художник, дизайнер, фотограф. Він досліджує тіло в русі, тіло у середовищі.

Щодо скетчів — Ітон вважає, що нема сенсу просто малювати те, що ти й так вмієш. Треба помилятися, рисувати те, що не вдається і вдосконалюватися. Проте Скотт Ітон називає свої скетчбуки особистим простором і не готовий показувати їх стороннім людям. Художник намагається рисувати кожного ранку і вчитися. Він спостерігає за розвитком своїх ідей, приймає гарні рисунки та погані. На сайті можна дізнатися більше про Скотта Ітона та його творчість.

Анрі Тулуз-Лотрек

Французький постімпресіоніст, графік та ілюстратор теж мав скетчбуки! Там є замальовки коней, жіночих облич, вершників, карет, простих сюжетів, статур і форм. Ось такі повсякденні ескізи створював художник наприкінці 19 століття. Тут можна погортати один зі скетчбуків. Його розмістив Інститут мистецтв у Чикаго.

Девід Гокні

Британський художник у стилі попарту теж вів скетчбуки. Репродукції його замальовок можна навіть придбати. Про одну з його робіт ми писали тут. «Портрет митця (Басейн з двома фігурами)» — саме ця картина була продана за 90,3 мільйона доларів і зробила Гокні найдорожчим живим художником.

Ось ще одна стаття про скетчбуки художників. 

Для декого вони означають те ж, що й особистий щоденник — таким важко ділитися, адже там і щоденні думки, і нові ідеї, і незакінчені роботи. А для інших — це просто вправи, бо ж скетчбук зручно носити з собою і вправлятися у майстерності по дорозі на роботу, у кафе, на природі. А що скетчбук означає для вас?

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

2 коментарі

  1. Марина

    Там же лежат скетчбуки Жака-Луи Давида (французский художник начала 19 века) тут видна классическая школа, обнаженные модели, принятые тогда в искусстве позы, расчерченные на клетки рисунки, чтобы перенести их затем на холст.

    Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *