Леся Зeліско

автор статті

Кольори у мистецтві зовсім не випадкові і їх можна навчитись розгадувати. Ми вже дослідити зелений, червоний, рожевий та блакитний кольори. Тепер настала черга білого.

БІЛИЙ

 Колір невинності, світла, доброти та чистоти. В епоху Античності вважався вишуканою та витонченою барвою. На Сході — білий є символом смерті. Це пов’язано із тим, що смерть людини ототожнюється з її оновленням, очищенням та переходом у кращий світ.

Які ще таємниці ховають кольори у мистецтві?

У 1559 році Марія Стюарт — королева Франції — вперше виходила заміж. Її улюбленим кольором був білий, тому вона й одягла сукню такої барви. Після цієї події білий колір став кольором наречених! Про наречених та весілля у нас є стаття.

Та ж Марія Стюарт носила траур за своїм чоловіком у білому. Так, білий став кольором трауру у королев Франції.

Едуард Мане “Читання​”

Розглянемо кілька полотен.

Альфонс Алле

Почнемо з французького журналіста та ексцентрика, витівкам якого позаздрили б дадаїсти та сюрреалісти. Та діяв він раніше — наприкінці 19 століття. У нього є картина під назвою “Перше причастя анемічних дівчат у снігову пору”. Так, це просто білий прямокутник у рамці, але ж назва!

Казимир Малевич

Звісно, ми не могли не згадати і відомого авангардиста, засновника супрематизму. Всі знають його “Чорний квадрат”, але в нього є і червоний квадрат, і “Біле на білому”. Ця картина символізує перемогу безпредметності та чистоту форм. Художник часто говорив, що білий колір привертає його увагу саме безмежністю та свободою.

Рафаель Піл

А наступне полотно просто не може не привернути увагу. Ми любимо загадки! Полотно Рафаеля Піля “Венера, що виходить з моря” зображає сцену, яка схована від глядача білою тканиною, ми бачимо тільки підняті вгору руки Венери та її ноги, що ступають на квіти. Як вам таке?

Едвард Мунк

Не забуваймо і про кольори у мистецтві Едварда Мунка. Ми уже згадували його у попередніх статтях. А зараз розглянемо картину “Червоне та біле”, що символічно зображує два обличчя любові — пристрасть (червоне) та чистоту (біле). Жінки у Мунка часто одягнені у білі та червоні сукні.

 

Думаємо, ви вже встигли переконатися, що кольори у мистецтві надзвичайно важливі, а також, наскільки захопливо розгадувати їх! За цим посиланням ви можете переглянути цікаві факти про білий колір.

Ось ще цілька картин на тему “Кольори у мистецтві, білий”:

Казимир Малевич “Відпочинок. Суспільство у циліндрах”

Єва Гонсалес “Прокидання”

Фанні Брейт “День святкування”

Едвард Мунк “Розставання”

Шозо Шимамото “Отвори”

Цікаво?

Отримуйте заряд натхнення першими!

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *